Showcases & Background Setting Bar

Showcases

Background Image

This setting is only taking a look when select color and background.
If you want to set showcase color, background and disable Setting Bar, go to Templates Manager > AT-Templates > Global Tab

 

BETON

Beton, çimento, su, agrega ve kimyasal veya mineral katkı maddelerinin homojen olarak karıştırılmasından oluşan, başlangıçta plastik kıvamda olup, şekil verilebilen, zamanla katılaşıp sertleşerek mukavemet kazanan bir yapı malzemesidir.

 

AĞIR BETON

Ağır betonlar özellikle zararlı ışınlara (radyasyon kalkanı) karşı bir zırh perde oluşturmak amacıyla kullanılan, birim ağırlıkları 2.600 kg/dm3 den büyük olan betonlardır.

 


FİLTRE BETON

Su geçirgenliğine sahip, ıslak ve drene edilmesi gereken tüm zeminlerde rahatlıkla kullanılabilecek bir betondur. Yüksek boşluklu yapısı sayesinde üzerinde su biriktirmez ve istenmeyen suların yüzeyden uzaklaştırılmasında tercih edilir.

 

DRAMİXLİ BETON

Betonda yüksek elastisite, eğilme mukavemeti, darbe dayanımı ve hasır donatı fonksiyonu sağlayan çelik teller içeren betondur. Teller, düşük karbonlu çeliklerden soğuk çekme yöntemiyle üretilmektedir. çelik tellerin betona karıştırılması kontrolü TS 10514 (Aralık 1992) Standardı’na göre yapılır.

 

LİFLİ BETON

İnşaat Mühendisliği alanında, sağladığı avantajlar bakımından lifli betonların önemi hızla artmaktadır. Lifli beton; Çimento, agrega ve çoğunlukla süreksiz dağılı liflerin su ile karıştırılmasıyla meydana gelen beton olarak tanımlanmaktadır.

KENDİNDEN YERLEŞEN BETON

Kendi ağırlığı ile, hiçbir dış etkiye (vibrasyon, şişleme, vb.) maruz bırakılmasına gerek kalmadan kalıba yerleşerek tüm boşlukları doldurma ve segregasyona uğramadan çelik donatı elemanlarının arasından geçme özelliğine sahip olan betondur.

 

 

 

 

Powered by Amazing-Templates.com 2014 - All Rights Reserved.